Novinky

Léto a prázdniny

01.08.2013 22:02

Tož jsme sem dlouho nepsali,... velká omluva, ale pracovní vytížení nám to nějak nedovoluje. Konečně jsme se však dostali na dovolenou s neteřemi, připravíme fotečky. O víkendu začátkem července jsme prošli s pejsky Malou Fatru, přespali v kempu, též nádherný výlet. Snad to brzy zpracujeme a opět to tu rozepíšeme jak tomu před rokem bylo...

Budeme se těšit...

—————

Máme požádáno....

19.02.2013 23:29

Protože Ruffík splnil podmínky pro vydání titulů Mezinároní šampion krásy a Mezinárodní výstavní šampion, požádali jsme o vydání obou titulů na základě kartiček CACIB a kopie výsledků výstav. 

Jinak už pomalu sledujeme kalendáře na SK, CZ a PL výstavy... Snad se letos zadaří, držte palce.

—————

Nový rok

19.02.2013 23:16

Tak jsme se dostali do roku 2013. Uteklo to. Změny byly velké a zásadní spíše v tom pracovním životě. Naučili jsme se žít ve hlavním městě Bratislavě. Raymonda - bíglíka z Rumunska jsme předali novým pánečkům od Liberce. Nyní jsme opět ve staré sestavě Hagy, Ruffík a my dva. Aby byla trošku změna Ježíšek nám nadělil akvárium na malé rybičky. Má sice "jen" 60l, ale pro začátečníky je to dostačující. Jenže to máte akvárium, písek, minerály, kvítka, filtry, teploměr, topidlo,... no zadarmo to nebylo :-) Snad se bude rybičkám dařit. Bude to příjemná změna. Za pár dní sem dáme i fotečky, zatím jsme bez rybiček, protože se prvně musí připravit klima ve vodě než se tam nasadí obyvatelé. 

V lednu se chystáme s Ruffíkem na výstavu v Trenčíně. Jedeme tam spíše na kondici, abychom si opět nacucali atmosféru výstav, potkat se s přáteli. No a jak to bude letos? Asi se budeme soustředit na náš nový pozemek co jsme před rokem koupili. Že bychom ho třeba oplotili? :-) no popravdě ano a přidáme tam i vrtanou studnu aby bylo co pít.

Tolik asi novoroční aktuality, a snad se teď už polepšíme i aktualizacích našich stránek :-)

Tak všem přejeme, ať se v roce 2013 na Vás usměje štěstí a zdraví!!!

—————

Bíglík Raymond

19.10.2012 23:19

Tak malej Raymond už si zvyká doma. Kde jsme ho vzali? Je to štěně od Ruffíka, jeho rumunští páníčci trochu nezvládli svojí chovnou stanici a mají problém uživit svou smečku. Začal slyšet na jméno, pomalu už nabírá na váze, zvyká si bydlet mimo byt v zahrádce... Hledáme páníčky co by chtěli malého bíglíka, kterého jsme si vzali z Rumunska, protože byl pod váhou v celkem zoufalém stavu.

Jaký je? Absolutně skvělá klidná povaha - bude to opravdu kouzelný kamarád. Doporučuji tohoto bikolórka pro holku, má super zabarvení. Pejsek se  narodil vloni v květnu, má veškerá očkování, je zdravý, věnujeme zdarma, jde nám o to aby získal hodné páníčky a nebude už žít hlady ve smečce 35 psů jako poslední v řadě u misky.

Zde je i video: 

 

—————

Hagy - šampion Maďarska

19.08.2012 23:17

 

<p>Jak asi víte, Hagy letos oslavil sedmé narozeniny a my pomalu chtěli ukončit Maďarského šampiona, protože jsme měli 4 CAC, ale nebyli z období delšího než 1 rok, tudíž jsme popadli flekáče pod paží a jeli do Pápy v Maďarsku, kde se konala národní výstava psů. Vzali jsme do auta i Raymonda a Ruffíka, aby viděli jak se to dělá. Rozhodčí paní Váczi Balogh Zsuzsanna byla příjemná, první šli baseti pak bíglíci. V pozadí si všimla že v kruhu není Raymond a Ruffík, protože se po udělení CAC Hagýskovi zeptala, zda ti dva vzadu jdou také a když Edita řekla že ne, ozvalo se povzdechnutí, že je to škoda. Hagy dostal od rozhodčí pochvalu za svůj vzhled v sedmi letech, že je velmi temperamentní, má nádhernou hlavu a že si zaslouží BOB.&nbsp;</p>
<p>Tím jsme se dostali do odpolední show a čekali jsme na hlavní program. Pečlivě jsme sledovali pořadí, protože se uvádělo jen v maďarštině. Dočkali jsme se a ze šesté skupiny jsme dostali BOG2 (druzí nejlepší v šesté skupině). Hagy si ale ode mne vysloužil zvláštní pochvalu, protože stál v pozici jako z kamene, ani se nehnul a opravdu jak ho vidíte na fotkách, tak stál celé show. Jakoby věděl, že je to jeho finále v pracovní třídě. Příští rok už nás čekají jen veteráni...</p>
<p>Mrkněte na fotečky, moc to paničce s Hagýskem slušelo, sehraná dvojka :-)</p>
<p>&nbsp;</p>
<p>&nbsp;</p>
<p><embed flashvars="host=picasaweb.google.com&amp;hl=cs&amp;feat=flashalbum&amp;RGB=0x000000&amp;feed=https%3A%2F%2Fpicasaweb.google.com%2Fdata%2Ffeed%2Fapi%2Fuser%2F101414886988694510167%2Falbumid%2F5789232183911278145%3Falt%3Drss%26kind%3Dphoto%26hl%3Dcs" height="267" pluginspage="https://www.macromedia.com/go/getflashplayer" src="https://picasaweb.google.com/s/c/bin/slideshow.swf" type="application/x-shockwave-flash" width="400"></embed></p>
 

—————

CACIB Krakow, (PL)

23.06.2012 00:01

  Opět jsme si vyjeli do terénu, naší další destinací byla mezinárodní výstava psů v Polském Krakowě. Klikněte na odkaz "výstavy" a pročtěte si další novinky z Ruffíkovo dalšího úspěchu.

—————

CACIB Nitra 2012

10.06.2012 19:52

Deštivá neděle nás nezastavila. Jak to dopadlo? Mrkněte článek v sekci "Výstavy" nebo klikněte >sem<

 

—————

Po delší době...

15.05.2012 22:51

Delší dobu jsme se odmlčeli, je to možná škoda, ale byl k tomu důvod. Neustále jsme cestovali a stěhovali a organizovali a plánovali a studovali. Výsledkem bylo přemístění naší aktivity na Slovensko, kde jsme převzali do našich rukou vedení firmy. Tím jsme ustoupili od našich plánů vrátit se na Moravu, nicméně asi nebylo jiné cesty. Dostali jsme nový služební byt, psíci mají opět část zahrady. A kdepa to jsme? V Bratislavě. V hlavním městě Slovenska. Měli jsme hned hlavu plnou nápadů, že si Bratislavu procouráme a že se podíváme na památky. A realita? Není čas pomalu na nic. Povinnosti na nás čekají - jak daně na chudého. I přesto jsme si našli čas na dvě výstavy, jednu v Praze, kde Ruffík ve třídě šampionů získal výbornou a následně další neděli jsme v Bratislavě měli opět výbornou 2. Tento týden jsme si řekli, že posekáme trávu, dovezli jsme psům i boudu, zabydlíme se, dáme dohromady i naše bydlení. 

Plánujeme i další výstavy - v Maďarsku, Polsku, Slovensku,... léto bude asi dost zajímavé a o všem zde budeme informovat. 

—————

Konec mise v Rumunsku je tu...

14.03.2012 21:40

Tak po 4 letech se pomalu končí naše mise v Rumunsku a pomalu balíme. Je to neuvěřitelné, Hagy měl tenkrát 3 roky a protože byl na dvorku sám, pořídili jsme mu Ruffíka, aby se nenudil. První rok jsme se tu báli divokých psů, naštěstí to nebylo až tak hrozné a po 4 letech jsme se naučili brát i tato nebezpečí s rezervou... i když... O víkendu jsme byli na noční procházce před spaním, tma, nebylo vidět na krok a najednou proti nám vyběhl černý velký pes, slyšeli jsme jen funění a výsledek? Během vteřiny se mi vybavilo tolik věcí, ale myšlenkama nikoho nezachráníš. Nakonec jsem se rozhodlvalící se hrozbu zastrašit alespoň řevem. Vydal jsem ze sebe maximum, protože jen tak jsem věřil, že můžu odradit cizího psa od útoku. Povedlo se, nakonec nás vzal oklikou, naši psi ani nestihli zareagovat a Edita byla tak vyjukaná, že se ke mně přidala.

Najednou napětí opadlo, pes byl pryč a my se jen zasmáli tomu, že to vypadalo jako vražda za dědinoou. No jo, ale jaké bylo zděšení, když se za chvilku objevil ze tmy nějaký týpek a jen na půl pusy řekl "omlouvám se" a šel dál. Vůbec si neuvědomil, že černý velký pes na volno může způsobit infarkt, navíc nás on asi celou dobu viděl, protože my vyšli ze tmy a byli jsme oslepení a on šel celou dobu po tmě. Stačilo jen zapískat nebo nějak naznačit, že se nejedná o divokého psa. Po těch letech v Rumunsku se opravdu u nás jednalo o šok. Dnes se tomu už i smějeme nicméně to prožít,... to byla jiná šťáva.

Co jsem tím chtěl napsat? Rumunsko se na nás podepsalo. Nejen takovým strachem, ale i pohledem na lidi, mentalitu, důvěru mezi lidmi a na druhou stranu krásou přírody, zemědělstvím bez chemie,... Rumunsko je země kontrastů a to platí téměř ze všech stran. Deset minut rozjímáte a pak dostanete facku - asi takto bych to přirovnal. Jedete na hory a tam v kempu nějaký blbec otevře dveře auta a 4 hodiny v kuse vám duní u stanu muzika na plné kule. Jdete do nádherné jeskyně a tam jsou ulámané krápníky. Jindy se kocháte za volantem na dovolené jak pěkný je ten hrad u silnice a najednou vjedete do kanálu, kde někdo ukradl víko. Zaměstnanec Vám po telefonu zavolá, že udělal pěkný obchod a prodal téměř vše zboží z auta a do půl hodiny opět telefon - naboural při couvání cizí auto. Voláte do pojišťovny - paráda vše opraví - oznamujete to zaměstnanci a on Vám řekne, že si nezkontroloval před jízdou zelenou kartu a ta je propadlá. A to bych mohl hodiny povídat.... Kontrast kam se podíváte. 

Tuto zemi nyní opouštíme a pocity máme opět smíšené. Budeme na to vzpomínat v dobrém páč špatné věci se zapomínají. Rozhodně se sem vrátíme na dovolenou - hory, jeskyně a příroda... Rumunsko dost vyspělo a báchorky o žebrotách, gangu u přejezdu, zlodějích jsou opravdu jen báchorkami. Za 4 roky se nám tu neztratilo nic a co nám zničili to bylo vesměs neúmyslné. Pokud máte rádi objevování hurá do Rumunska - nám už to stačilo, tedy po pracovní stránce. Ještě že existují satelity a mohli jsme se tu dívat na české stanice a české programy. Zde byl jediný problém a tím je časový posun, takže jsme tu museli čekat až do devíti místního času než se začal hlavní program v české televizi. No jo, je tu hodinový časový posun, takže kdyby někdo chtěl jet na obchodní schůzku do Rumunska, pak nesmí zapomenout přidat na hodinkách jednu hodinu. I to se nám stalo když jsme tu začínali :-) 

A co bude dál? No plány máme, jen je třeba doladit poslední kolečka nového příběhu a zase se v našem životě posuneme do další etapy... Bude lepší?

—————

Jak se řídí v Rumunsku

09.02.2012 21:29

Sem tam sem někdo zajde kouknout na bíglíky, jiný za informacemi ohledně Rumunska. Dnes jsme se rozhodli přidat sem pár postřehu zpoza volantu. Jak se tu řídí, jak se tu jezdí, koho tu za volantem potkáte, na co se přichystat... 

Zde se dočtete více...

—————


RSS zprávy

Novinky na Seznam!

31.08.2009 11:41
Víte, že můžete zprávy a novinky z našeho webu dostávat providelně na Váš outlook nebo stránky Seznam? Stránky jsou naprogramované tak, že zvládají tuto funkci. Používáte-li Seznam a máte-li svůj profil, pak si můžete lehce stáhnout i naše zpravodajství :-)  

—————


Anketa

Jeli byste do Rumunských hor kempovat?

je to vtip?
46%
50

Ano, bez problémů :-)
28%
30

Ne, nejsem sebevrah :-(
27%
29

Celkový počet hlasů: 109


Blog

Rumunsko za volantem - pár rad...

09.02.2012 20:49
  Možná někdo z vás hledá na internetu "jak se jezdí v Rumunsku", protože sem máte cestu nebo tudy budete projíždět. Tak jak to tady funguje? Rychlost - připravte se, že se zde nedodržuje rychlost už asi 3roky. Proč tuto dobu? Před třemi lety bylo v mnoha obcích instalováno mnoho...

—————

Rumunsko a několik rad

06.11.2011 22:56
Možná někteří navštěvují naše stránky, protože hledají stránky, kde najdou informace jak to chodí v Rumunsku, jak se tu cestuje, co se tu dá navštívit atd. Vzhledem k tomu, že naše mise se blíží ke konci měl bych dát na tyto stránky několik rad, než na ně zapomenu: 1. Peníze Jedete-li do...

—————

Dovolená po Rumunsku

24.08.2011 21:47
Tož jsme se vydali na dovolenou po Rumunsku. Předcházela dlouhá etapa přemýšlení - kam, s kým, kde a kdy. První verze: karavan, pronajmout za 3500,-Kč/den to vypadá hodně, ale je tam vše včetně hygieny, kuchyně a když by jelo 6 lidí je to dobrá investice. Nakonec z toho sešlo a to hned z...

—————

Jeskyně Salina Turda

06.09.2010 20:58
V neděli jsme si udělali výlet do Turdy. Proč? Je tam největší solná jeskyně - SALINA TURDA (v překladu "solná jeskyně v Turdě"). Jeskyně, kde tajíte dech nad monstrózností! V letech 2008-2010 prošel celý areál rekonstrukcí a bylo sem investováno opravdu dost peněz z EU. Proč se o tom zmiňuji?...

—————

Opět na toulkách u říčky Boga

15.07.2010 22:28
 A máme za sebou další aktivní víkend. Vrátili jsme se k říčce Boga v národním parku Apuseni. Počasí v Oradei nasvědčovalo na bezmráčkový den. A jede se, psy do auta, holinky, batoh, sváču... Máme před sebou opět 115km. Jak jsme předpokládali na místě bylo o pár stupňů méně než v Oradei, přeci...

—————

Toulky v národním parku Apuseni (Rumunsko)

20.06.2010 20:53
Výlet do Apušeni Vydali jsme se na další výlet po Rumunsku. Páč jsme měli jen neděli na náš výlet, vyjeli jsme "jen" 100km za barák. Národní park Apuseni se nám líbí a tudíž jsme se vydali tam. Nejprve jsme chtěli do Medvědí...

—————

Beagle na ledě?

02.02.2010 22:20
Jak víme, beagle miluje hry a blbnutí. I my jsme si užili o víkendu trochu legrace na ledě. Ostatně můžete se mrknout v galerii. Škoda, že nebylo moc sluníčka. Fotky jsou malinko šedivé. Pak jsme ještě litovali, že jsme neměli brusle, páč rybník byl krásně zamrzlý a lidmi netknutý, protože je dál...

—————

Typ na dobré pití

09.01.2010 20:29
Aby to tu nebylo jen o hafanech, přidáme i dobrý typ na drink pro dlouhý večer. Nudil jsem se a tak jsem udělal při míchání drinku pár fotek :-) Mrkněte na galerii, jak si namíchat nápoj, který je jak z ruky profesionála. Naučil jsem se to, když jsem jako barman pracoval. Jägermeister s tonikem. Je...

—————

Perličky z Rumunska

06.10.2009 21:47
Kolikrát jsme slyšeli, jaké to tam u Vás je a jak se tam žije apod. Pojďme se podívat společně na pár střípků. Nastěhovali jsme se do pěkného domku skoro Evropské úrovně. Spokojenost tu určitě byla, pokud jsme se podívali na okolní domy,... akorát... Majitel domku prováděl rozvody vody v domku sám,...

—————

Volný čas,....

17.09.2009 19:14
Vzhledem k tomu, že naše zahrádka má přes 1000m2 mají naší bíglíci dostatek pohybu. Co chvíli ňufají v různých rozích zahrady, a že je co najít, to se nebojíme. Tuhle přišel Ruffík s holubem v hubě, protože vedrem nemohl pomalu lítat. Jindy jsme naštěstí v v části kam nemohou našli mrtvou husu, co...

—————